Image

کمپرسور Carrier

کمپانی کریر بزرگترین تولید کننده تاسیسات تهویه مطبوع و سرمایشی-گرمایشی در جهان می باشد.

ویلیس هاویلند کریرمخترع تهویه مطبوع، بنیانگذار این شرکت است. او در سال ۱۹۰۲ اولین سیستم تهویه مطبوع خود را طراحی نمود. شرکت در دهه ۱۹۵۰ میلادی با ایجاد انقلابی در حوزه تهویه مطبوع خانگی به اعتبار بالایی دست یافت. تاسیسات تولیدی شرکت کریر در ایندیاناپولیس، تنسی، تگزاس، مکزیک وشارلوت قرار دارند.

توضیحات محصول کمپرسور کریر ( Carrier )

شرکت کریر بزرگ ترین شرکت تولید کننده محصولات سرمایشی – گرماشی در جهان است .

این شرکت در سال 2020 ارزشی دارای ۱۸.۶ بیلیون دلاری بوده که با بیشتر از ۵۳۰۰۰ کارمند در ۱۶۰شش قاره و 160 کشور به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند. ویلیس هاویلند کریر مخترع تهویه مطبوع، بنیانگذار این شرکت در سال ۱۹۰۲ اولین سیستم تهویه مطبوع خود را طراحی کرد. این شرکت در دهه ۱۹۵۰ میلادی با ایجاد انقلابی در حوزه تهویه مطبوع خانگی به اعتبار زیادی رسید. در حال حاضر دفتر مرکزی کمپانی کریر در فارمینگتون، کنتیکت و تاسیسات تولیدی آن در ایندیاناپولیس، تنسی، تگزاس، مکزیک وشارلوت قرار دارند.

تاریخچه کمپرسور کریر

كرير در سال 1901 از دانشگاه كرنل و رشته مهندسي برق-مكانيك فارغ التحصيل شد . سپس در شرک بوفالو فورج مشغول به کار شد و یک سال بعد وی اولين سيستم كنترل رطوبت هوا براي موسسه چاپ ساكت ويلهمسدر نيويورك را طراحي کرد که می توان از اين طرح بعنوان اولين سيستم تهويه مطبوع در دنيا نام برد. همچنین در این سال طرحی را ارائه داد که با آن میتوانست روشي براي محاسبه نقطه شبنم، كنترل دما، كنترل رطوبت، كنترل گردش هوا و هواي تازه، تميز كردن هوا ایجاد کند. شرکت بوفالو فورج اولين دستگاه صنعتي رطوبت زن ساخته شده توسط ويليس كرير را بفروش رساند.

ويليس كرير در سال 1911 فرمول هاي پايه اي سايكرومتريك و محاسبه و كنترل نقطه شبنم را ارائه داد. و در سال 1914 میلادی اولین سیستم تهویه مطبوع خانگی را در ساختمان چارلز گيتدر مينياپليس نصب گردید. طراحي و اختراع چيلر سانتريفيوژ توسط دكتر ويليس كرير در سال 1922 انجام گرفت.
سرانجام ويليس كرير، پدر صنعت و علم تهويه مطبوع دنيا در هفت اكتبر 1950 بعد از سال ها خدمات فراوان و فراموش نشدنی به صنعت در سن 74 سالگي در نيويورك درگذشت.

سه خانواده بزرگ کمپرسور کریر

۱- خانواده۰۶D


۲- خانواده۰۶E


۳ – خانواده ۰۶CC

برای بدست آوردن اطلاعات مناسب و کاربردی، مهندسین و تکنسین ها باید به دو شماره که معمولا بر روی یک پلاک حک و برروی بدنه نصب شده است توجه و دقت لازم داشته باشند:

۱- شماره مدل
۲- شماره سریال

قطعات یدکی کمپرسورهای کریر

ولو پلیت : ولو پلیت یکی از قطعاتی است که تحت فشار بالا قرار دارد و بایستی از آلیاژ مناسب و کیفیت تولید مناسب باشد.

هیتر کارتل : یکی از مهم ترین قطعات بکاررفته در کمپرسور کریر هیتر است زیرا مهمترین قعه در برابر عدم بازگشت مایع مبرد به کمپرسور می باشد .

واشر کمپرسور کریر : واشر های با کیفیت و مناسب از عوامل موثر در سلامت کمپرسور می باشد .

میلنگ کمپرسور کریر : به خاطر فشار بالا و محوریت میل لنگ در بین قطعات متحرک ، میل لنگ نقش مهم و دارای اهمیتی دارد .

شاتون های کمپرسور کریر:

رینگ پیستون کمپرسور کریر : رینگ ها بخاطر قرار گیری در شیار ها پیستون فشار زیادی تحمل می کند .

بوش های کمپرسور کریر : بوش ها یا یاتاقان ها قطعات مکانیکی هستند که به گردش میل لنگ دور محور ثابت کمک می کند و همچنین از حرکت در جهات ناخواسته جلوگیری می کنند.

پیستون های کمپرسور کریر : پیستون جزو قطعات متحرک در سیلندر کمپرسور است که با کمک رینگها وظیفه فشرده کردن گاز را به عهده دارد

اویل پمپ کمپرسور کریر : اویل پمپ (پمپ روغن) نقشی اساسی را در کمپرسور بازی می کند و وظیفه پمپاژ کردن روغن در کمپرسور را بر عهده دارد.

فیلتر روغن کمپرسور کریر وظیفه فیلترها جذب ذرات معلق در سیال و روغن می باشد. فیلترها یا صافی ها بایستی مناسب با نوع کاربردی که که دارند طبق استاندارد کالیبره باشند. تعداد سوراخهای صافیها بر اساس کاربردشان تعیین می گردد که مواد هرچه روانتر باشد از صافیهای با منافذ ریزتر و هرچه دانه گرانروی بیشتری داشته باشند با سوراخهای درشت تر انتخاب می گردد و همچنین صافیها بر اساس فشار کاری انتخاب می شوند و از موادی ساخته می شوند که در فشار بالای کاری متلاشی نشوند و یا ذراتی از آنها جدا نشود.

برای سفارش این محصول با ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

  • فروش :  5856275-0919
  • مدیریت :  2823514-0912
  •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.