مقالات

کندانسور یا چگالنده قطعه ای است که در آن یک سیال با انتقال حرارت در کنار سیال دیگر مانند آب یا هوا و گرماگیری از آن، تغییر فاز داده و از حالت بخار به حالت مایع تبدیل می شود.یا به زبان ساده تر کندانسور وسیله ای است که وظیفه خنک کردن سیال، و تبدیل بخار به مایع را بر عهده دارد و از مهمترین و اصلی ترین بخش های سیستم های برودتی شناخته می شود؛ لذا در نصب و راه اندازی و خدمات فنی کندانسور باید دقت کرد. اما کندانسور و تمام تجهیزات برودتی و تصفیه آب هم مانند سایر ماشین آلات نیازمند بازرسی و سرویس هستند تا بتوانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند. اما چطور از کندانسور خود را سرویس کنیم؟ خدمات فنی و تعمیر و نگهداری کندانسور همواره یکی از دغدغه های اصلی شرکت ها و مشتریان محسوب می شود.

اوپراتور یک نوع مبدل حرارتی است که در آن یک سیال مایع وارد دسته ای از لوله ها (کویل) شده و چون فشار پایینی دارد، با جذب کمترین حرارت از سیال اطراف لوله ها به نقطه جوش خود رسیده و تبخیر می گردد و بدین ترتیب از حالت مایع به حالت گاز تغییر فاز می دهد و به همین خاطر به آن تبخیر کننده نیز گفته می شود

اواپراتور یکی از 4 بخش اصلی سیستم های برودتی است که وظیفه آن گرفتن دما بوسیله مایع مبرد و انتقال آن به خارج از سیستم است. محل و نحوه نصب و راه اندازی اواپراتور هم مانند کندانسور و کمپرسور تاثیر بسزایی در عملکرد آن دارد. یک اشتباه در نصب و راه اندازی این بخش ممکن است به کل سیستم برودتی صدمه وارد کند. از جمله خدمات مجموعه نیکان برودت تعمیر و خدمات پس از فروش تجهیزات برودتی خدمات نصب و راه اندازی اواپراتور می باشد. نصابان نیکان برودت نهایت با داشتن سال ها تجربه در زمینه نصب تجهیزات برودتی، ابتدا تمام عوامل محیط را در نظر گرفته و سپس اواپراتور را نصب خواهند کرد. برای کسب و اطلاعات بیشتر و درخواست خدمات نصب و راه اندازی تجهیزات برودتی کافیست با شماره ی 09195856275 در تماس باشید.

تعمیر شاتون کمپرسور

  تعمیر شاتون کمپرسور :شاتونها در موتورها و کمپرسورها قطعات بسیار حساسی هستند.

از یک سمت به میل لنگ کوپل میشوند و از سمت دیگر یا به

پیستون (در اتومبیل و ژنراتورها )و یا به کراس هد (در کمپرسورها) متصل است.

نوع حرکت شاتون باعث میشود تا نیروی کششی بسیاری در هنگام کار بر آن واردشود

.که به مرور زمان باعث بهم ریختن سایز و بروز عیب برای شاتون خواهد شد.

یکی از مشکلات عمده در کمپرسورهای برودتی مشکل بیش از حد گرم شدن است.  در این مقاله از وبلاگ  نیکان برودت در مورد رفع مشکل داغ شدن کمپرسور و چگونگی تعمیر کمپرسور صحبت می کنیم. پس اگر شما هم با این مشکل مواجه شدید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

شرکت بیتزر به عنوان یک قطب صنعتی و علمی در زمینه تجهیزات برودتی و ایرکاندیشن خصوصاً کمپرسروهای برودتی، جزء شناخته شده‌ترین برندهای دنیا به حساب می‌آید. شرکت بیتزر بیش از80 سال است که در این صنعت فعالیت می‌کند . در ادامه  به برگشت مایع برودتی در کمپرسور های بیتزر میپردازیم. 

در تعمیر شاتون کمپرسور پیستونی یکی از مشکلاتی که در تعمیر کمپرسور پیستونی بسیار زیاد مشاهده میشود گشاد شدن سوراخ گژن پین است.

برای تعمیر کمپرسور پیستونی یا کمپرسور اسکرو نیاز به داشتن تلرانس ها و میزان لقی های مجاز داریم. در مورد کمپرسور پیستونی میزان های مجاز برای توسط شرکت سازنده کمپرسور و سازنده قطعات کمپرسور اعلام میشود.بعضی از این مقادیر شامل لقی های مجاز بین روتور و استادور لقی مجاز شاتون ها ولقی های مجاز گوش ها  و دیگر لقی هاوتلرانس کاربردی.

 اگر با کمپرسور های اسکرو سرو کار دارید باید مواردی را در مورد خرابی های این دستگاه ها بدانید. در این مقاله درباره تعمیر خرابی های رایج در کمپرسور اسکرو و آموزش تعمیر کمپرسور صحبت خواهیم کرد.

برای آنکه بدانیم کار اصلی شیر انبساط چیست، باید مروری داشته باشیم بر سیکل تبرید تراکمی.

در این سیکل ابتدا مبرد وارد کمپرسور می‌شود، در آنجا با افزایش فشار دمای میعان مبرد افزایش می‌یابد. سپس مبرد وارد کندانسور شده، گرمای خود را به محیط بیرون می‌دهد و مایع می‌شود. حال برای آنکه این مایع بتواند در دمای پایین (مثل دمای سردخانه، یا اتاق) تبخیر شود، باید فشار آن کم شود. این کار توسط شیر انبساط انجام می‌شود. پس از افت فشار در شیر انبساط، مبرد وارد اواپراتور شده با تبخیر، جذب گرما می‌کند و به سمت نقطه ابتدایی برمی‌گردد.

 

بال ولو کستل (Castel ball valve) جریان سیال را قطع و یا وصل میکند، اینکار به وسیله ی چرخش نود درجه، یک گویِ تو خالیِ توپ مانند انجام میشود. این توپ فلزی در بال ولو کستل به شکل علامت بعلاوه است که از یک جهت کاملاً باز بوده و از یک جهت مسدود می باشد و برای برقراری جریان سیال، تنها کافی است سمت باز شیر در مسیر جریان قرار گیرد.

برای زمانهای طولانی چیلرهای تراکمی و سردخانه ها از مشکلات آلودگی رنج برده اند. معمول ترین خرابی بوجود آمده به دلیل آلودگی، سوختن سیم پیچ کمپرسور است. در حین این اتفاق آلودگی هایی مانند اسیدها، لجن، کربن و رطوبت در سیکل تبرید آزاد می شوند. سوختن کمپرسور به چند علت آلودگی و یا عوامل دیگر باید مورد توجه قرار گیرد و پس از سوختن سیم پیج، سیکل از آلودگی پاک شود. در سالهای گذشته از شستشو دهنده فریونیR11  استفاده می شد که غیرقابل شعله ور شدن، بدون آسیب به پلاستیک و به راحتی از سیستم پاک می شد.

کمپرسور مانند دیگر تجهیزات که با حرکت، سایش و جابجایی سر و کار دارند، نیازمند روغنکاری و روان‌کاری برای عملکرد مناسب است. استفاده از روغن کمپرسور تقلبی می‌تواند عواقب سنگینی به همراه داشته باشد و هزینه‌های هنگفتی را به یک سیستم تبرید یا تهویه مطبوع وارد کند. کارایی ماشین آلات صنعتی مانند کمپرسورها تا حد زیادی به قابلیت اطمینان قطعات متحرک آن بستگی دارد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا درباره عواقب استفاده از روغن کمپرسور تقلبی صحبت کنیم.

انتخاب نادرست تجهیزات سردخانه عواقب و خسارات پرهزینه و جبران ناپذیری خواهد داشت. اواپراتور هم از مهمترین تجهیزات سیکل سرمایشی سردخانه است نیازمند توجه ویژه در مرحله طراحی و انتخاب است. در این مقاله از وبلاگ نیکان برودت به دلایل اهمیت انتخاب اواپراتور مناسب می پردازیم.

پلاک کمپرسور یک برچسب فنی است که بر روی بدنه کمپرسور قرار می‌گیرد و چکیده اطلاعات ضروری است. در این مقاله از سایت نیکان برودت به آموزش نحوه پلاک خوانی کمپرسور بیتزر و شاخص های مهم در پلاک کمپرسور می پردازیم.

صفحه1 از8

تماس با ما

  • فروش :  5856275-0919
  • مدیریت :  2823514-0912
  •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.