تعمیر شاتون کمپرسور

مقالات

شاتون ها در موتورها و کمپرسورها قطعات بسیار حساسی هستند. در مقالات قبالی با شاتون کمپرسور آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم به تعمیر شاتون کمپرسور بپردازیم.

شاتون چیست ؟

شاتون ها در موتورها و کمپرسورها قطعات بسیار حساسی هستند . از یک سمت به میل لنگ کوپل میشوند و از سمت دیگر یا به پیستون (در اتومبیل و ژنراتورها )و یا به کراس هد (در کمپرسورها) متصل است. نوع حرکت شاتون باعث میشود تا نیروی کششی بسیاری در هنگام کار بر آن واردشودکه به مرور زمان باعث بهم ریختن سایز و بروز عیب برای شاتون خواهد شد .

تعمیر شاتون کمپرسور

شاتون کمپرسور در طول مدت کاری بر اثر فشارهای وارده دچار بهم ریختگی سایز جای یاتاقان می شوند.این مشکلات باعث بهم ریختن قطر داخلی یاتاقان می شود و در تلرانس بین یاتاقان و میل لنگ بهم میریزد .

در این زمان شاتون توسط ماشین تراش و سیستم سنگ زنی اصلاح و به سایز دقیق بازگردانده می شود .

بر روی شاتون کمپرسورهای سی ان جی(CNG) فشار زیادی در حین کار وجود دارد .زیرا فشار داخل سیلندر کمپرسور به تفکیک بسیار بالاست و این باعث میشود که شاتون متحمل فشار بسیار زیادی باشد.

روش های بازسازی شاتون

بازسازی , تعمیر شاتون کمپرسور به دو روش انجام میشود :

  1. کوتاه کردن و سنگ زنی شاتون
  2. پوشش دهی – سنگ زنی و سایز کردن شاتون

روش اول زمانی استفاده می شود که شاتون دارای ضخامتی باشد که بتوان پس از کوتاه کردن داخل آن را ماشین کاری کرد.

در روش دوم شاتون از نظر ضخامتی ظریف باشد و جا برای ماشین کاری نداشته باشد در این حالت شاتون توسط متال اسپری پوشش دهی می شود و سپس توسط سنگ زنی به سایز دقیق خواهد رسید.

 

برای آشنایی بیشتر با شاتون می توانید مقاله آشنایی با شاتون کمپرسور را مطالع کنید.

تماس با ما

  • فروش :  5856275-0919
  • مدیریت :  2823514-0912
  •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.