مراقبت و تمیز کردن کندانسور

مقالات

از عواملی که در عمر کندانسور ها تاثیر گذار هستند نحوه مراقبت و نگه داری از آن ها می باشد. در این مقاله به نحوه مراقبت و تمیز کردن کندانسور می پردازیم.

مراقبت صحیح برای اطمینان از طول عمر خوب کندانسورها ضروری است. کندانسورهای کثیف یا آسیب باعث کاهش کارآیی و ظرفیت سیستم می‌شوند.

در انتخاب راه‌حل‌هایی که برای مراقبت و تمیز کردن کندانسور استفاده می‌شود باید دقت شود چرا که پاک کننده‌های کلر و مواد تمیز کننده ضد باکتری‌ها می‌توانند به کندانسور آسیب بزنند. همچنین باید از پاک کننده‌های اسیدی استفاده نکرد. عدم انجام این امر می‌تواند باعث تسریع در خوردگی اجزا شود. و در نهایت منجر به خرابی اجزا شود.

 کویل های کندانسور

بسیاری از پاک کننده‌های کویل کندانسور تجاری در بازار وجود دارد. پاک کننده‌ها باید به گونه‌ای طراحی شوند که کویل‌ها را از بین نبرد. پس از اتمام تمیز کردن، کویل‌ها را باید کاملاً از پاک کننده‌ها بشویید.

دستورالعمل‌های تولیدی را برای استفاده مناسب دنبال کنید. تعمیر و تمیز کردن معمول کویل‌ها برای اطمینان از طول عمر اهمیت دارد.

در هنگام تمیز کردن کویل، ماده‌ای از نوع جاذب باید در زیر منطقه قرار گیرد. تا تمیز شود و بیشتر قسمت تمیز کننده را تصرف کند. بنابراین هر نوع حمله شیمیایی را به حداقل می‌رساند.

مواد پاک کننده کویل نباید اجازه دهید که درون تشتک اواپراتور تخلیه شوند. زیرا این امر ممکن است باعث آسیب شود. پس از تمیز کردن کویل، مطمئن شوید که تمام مواد از تشتک اواپراتور DX خارج می‌شود.

برای اطمینان از طول عمر فقط از پاک‌کننده‌های غیرخورنده باید در اجزای کویل استفاده شود. برای تمیز کردن یونیت نباید از پاک‌کننده‌های پایه هیدروکربن استفاده شود. استفاده از محلول‌های سفید کننده به دلیل خاصیت خورنده بالا باید جلوگیری کرد.

نباید های تمیز کردن کندانسور

تحت هیچ شرایطی مواد تمیز کننده که دارای مواد حاوی موارد زیر است را استفاده نکنید:

  • حلال‌های کلردار Chlorinated Solvents
  • سفیدکننده ها Bleaches
  • سرکه Vinegar
  • آمونیاک Ammonia
  • ضد باکتری‌ها Anti-Bacterials
  • نمک ها Salts

بیشتر بخوانید :

کندانسور سردخانه چیست ؟

تماس با ما

  • فروش :  5856275-0919
  • مدیریت :  2823514-0912
  •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.