آموزش تعمیر شاتون کمپرسور پیستونی

مقالات

در تعمیر شاتون کمپرسور پیستونی یکی از مشکلاتی که در تعمیر کمپرسور پیستونی بسیار زیاد مشاهده میشود گشاد شدن سوراخ گژن پین است.

آموزش تعمیر شاتون کمپرسور پیستونی

در تعمیر شاتون کمپرسور پیستونی یکی از مشکلاتی که در تعمیر کمپرسور پیستونی بسیار زیاد مشاهده میشود گشاد شدن سوراخ گژن پین است همانطور که تو تصویر مشاهده میشود یک کمپرسور کوپلند سه اسب است که قسمت سوراخ نشستن گژن پین بر روی شاتون گشاد شده است.معمولا این مشکل در کمپرسورهای منطقه ی حاشیه خیلج فارس بیشتر مشاهده میشود و در مناطق معتدل هم در صورتی که کوندانسور ضعیف انتخاب شده باشد یا وجود بعضی مشکلات مثل شارژ گاززیاد یا مشکلات سوپاپ ها این مشکل به وجود می اید.

چرا سوراخ شاتون گشاد میشود و گزن پین تو سوراخ شاتون بازی میکند؟

این مشکل زمانی که بروز میکند کمپرسور با صدا زیادی کار میکند و صدای ضربات را میتوان در کمپرسور شنید لرزش کمپرسور هم بیشتر میشود.

توتصویر داریم شماتیک یک پیستون را که در داخل سیلندر در حال حرکت است را میبینیم زمانی که پیستون به سمت پایین حرکت میکند بنابراین گژن پین نیرویی وارد میکند تا پیستون به سمت پایین بکشد متعاقب اون هامانطور که در تصویر مشاهده میکنید نیمه بالایی گژن پین تهت فشار قرار میگیرد و شاتون گژن پین به همراه پیستون به سمت پایین میکشد پس نیمه پایینی گژن پین در تماس با شاتون لقی بیشتری پیدا میکند.

 بنابراین روغن می تواند داخل این قسمت در حجم زبالای از روغن بگیرد با این حجم بالای روغن باعث روغن کاری نیمه پایینی گژن پین و شاتون میشود زمانی که پیستون به سمت بالا حرکت میکند شاتون نیروی رو به بالا اعمال می کند نیروی رو به بالا باعث میشود گژن پین به قسمت پایینی شاتون بچسبد بنابراین نیمه  بالایی شاتون و سوراخ شاتون به همراه گژن پینگ روغن کاری میشود. بدین ترتیب تو هر کورس زمان بالا و پایین رفتن عمل روغن کاری نیمه بالایی ونیمه پایینی انجام میشود.

 به چه دلیل سوراخ شاتون به حالت بیضی در می اید ؟

تو تصویر سمت چپ حالت طبیعی دارد حالتی است که پیستون به همراه گژن پین رو به پایین حرکت می کند تا گاز به داخل سیلندر مکیده بشود قسمت پایینی گژن پین در این منطقه روغن کای انجام میشود وروغن به این قسمت راه پیدا می کند اما زمانی که شاتون به همراه پیستون رو به بالا حرکت می کند بنابراین گژن پین به قسمت پایینی سوراخ شاتون نیرویی اعمال میکند و لقی این قسمت افزایش پیدا می کند و نیمه بالایی به سمت روغن کاری شدن می رود. پس در این حالت طبیعی روغن کاری انجام میشود اما زمانی که حالت طبیعی وجود نداشته باشد و گازدیسشارژ دائم برروی پیستون باشد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ زمانی که ما در دوحالت پایین امدن پیستون و بالا امدن پیستون فشار مختلفی نداریم بلکه در هنگام پایین امدن پیستون که گاز ساکشن کم فشارقراره وارد سیلندر بشود گاز فشار بالا در داخل سیلندر خواهیم داشت این موقع چه اتفاقی می افتد؟ دائما فشار بر روی پیستون وجود دارد در این تصویر تاثیر گازدیسشارژ دائما درون سیلندر وجود دارد و فشار بر روی پیستون به صورت دائمی وجود دارد چه در حالت فشرده سازی تصویر سمت راست بالارفتن پیستون چه در حالت ساکشن در تصویر سمت چپ پایین اومدن پیستون. فشار به دلیل گاز داغ دیسشارژدرون سیلند وجود دارد بدین ترتیب همانطور که مشاهده میکنید قسمت بالایی گژن پینگ روغن کاری میشود و قسمت پایین گژن پینگ به صورت خشک باقی می ماند این قسمت خشک باعث خردگی میشود و خوردگی در این قسمت به وجود می اید و سوراخ از حالت دایره به حالت بیضی تغییر حالت میدهد.

عواملی که باعث به وجود امدن مشکلات در سوپاپ میشود

 

  • سوپر هیت بالا
  • پاره شدن واشروالف پلیت
  • خراب بودن سوپاپ ها
  • زمانی که روغن و گاز تجزیه میشوند و نشیمن گاه سوپاپ ها دچار الودگی میشوند و سوپاپ ها نمیتوانند گاز بندی را انجام بدهند
  • زمانی که کاپر پلیتین خوردگی در اثر اسیدی بودن اتفاق می افتد

 

تماس با ما

  • فروش :  5856275-0919
  • مدیریت :  2823514-0912
  •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.