آشنایی با کمپرسورهای اسکرو بیتزر

مقالات

شرکت بیتزر یکی از بزرگترین شرکت‎های تولید کننده کمپرسور و تجهیزات مورد استفاده در صنایع برودتی است. یکی از محصولات این شرکت کمپرسور اسکرو است، که به علت کیفیت بالای خود در سراسر دنیا شناخته شده می‌باشد. در این مقاله با کمپرسورهای اسکرو بیتزر بیشتر آشنا [واهیم شد.

یکی از مهمترین تجهیزات سیکل تبرید تراکمی، کمپرسور است. کمپرسور دستگاهی است، که با افزایش فشار مبرد اولاً انرژی لازم برای طی شدن سیکل را به مبرد می‎‌دهد، دوماً باعث افزایش دمای تقطیر مبرد می‎‌شود که با این کار مبرد بتواند در کندانسور و در دمای محیط مایع شود. کمپرسورها برای انجام عمل فشرده‎‌سازی مبرد، از مکانیزم‎‌های مختلفی بهره می‎‌گیرند. یکی از مدل‎‌های کمپرسور، کمپرسورهای اسکرو (screw compressor) ، می‎‌باشند.

کمپرسورهای اسکرو با استفاده از دو محور مارپیچ که در موازات یکدیگر دوران می‎‌کنند، مبرد را به داخل خود کشیده، آن را فشرده کرده و سپس تخلیه می‎‌کنند. طراحی محورهای مارپیچ به گونه‎‌ای است، که مبرد با طی کردن مسیر آن، متراکم شده و فشارش افزایش می‎‌یابد. کمپانی بیتزر شرکت بیتزر از شرکت های فعال در عرصۀ تولید محصولات برودتی است. کارخانه اصلی این شرکت در آلمان قرار داشته و امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا نمایندگی فعال دارد. امروزه تولیدات بیتزر محصولات متنوعی هستند از جمله:

 • کمپرسورهای پیستونی بیتزر
 • کمپرسورهای اسکرال بیتزر
 • کمپرسورهای اسکرو بیتزر
 • انواع مبدل‎های حرارتی
 • تجهیزات کنترلی
 • و …

در صرت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت بیتزر می توانید به مقاله کمپرسور بیتزر مراجع کنید.

ککمپرسور اسکرو بیتزر

کمپرسورهای اسکرو بیتزر دارای مدل‎‌های مختلف با بازه وسیعی از ظرفیت‎‌ها هستند که برای کارایی‎‌های مختلفی طراحی شده‌اند:

 • کمپرسور سمی هرمتیک اسکرو بیتزر
 • کمپرسور باز اسکرو بیتزر
 • کمپرسور سمی هرمتیک اینورتردار بیتزر
 • کمپرسور سمی هرمتیک کامپکت بیتزر
 • کمپرسور هرمتیک کامپکت بیتزر

کمپرسورهای سمی هرمتیک اسکرو بیتزر

کمپرسورهای نیمه باز یا سمی هرمتیک بیتز، راندمان بسیار بالا داشته و برای کاربردهایی با ظرفیت‌ها متوسط و بالا مناسب هستند. این کمپرسورها با مبردهای فریونی رایج سازگاری دارند. مدل‌های کمپرسورهای سمی هرمتیک اسکرو بیتزر با سری HS شناخته می‌شوند.

کمپرسورهای باز اسکرو بیتزر

کمپرسورهای باز به کمپرسورهای گفته می‌شود، که موتور الکتریکی از محفظه تراکم جدا بوده و توسط یک شفت به یکدیگر متصل می‌شوند. کمپرسورهای باز اسکرو بیتزر، در دو سری OS.A مناسب برای مبرد آمونیاک و OS مناسب برای مبردهای فریونی با ظرفیت‌های مختلف وجود دارند.

کمپرسورهای سمی هرمتیک اینورتردار بیتزر

از معروف‌ترین مدل‌های کمپرسورهای اسکرو بیتزر، سری CSV یا اسکرو سمی هرمتیک اینورتردار است. ویژگی اصلی این کمپرسورهای مصرف برق بسیار پایین و طول عمر بالایی آن‌هاست. وجود اینورتر باعث شده تا با کنترل فرکانس کمپرسور، ظرفیت کمپرسور به راحتی متناسب با دما کنترل شده تا در مصرف برق صرفه‌جوی شود.

کمپرسورهای کامپکت اسکرو بیتز

کمپرسورهای کامپکت اسکرو بیتزر که در دو سری CSH یا سمی هرمتیک کامپکت و VSK یا هرمتیک کامپکت موجود می‌باشند، با طراحی منحصر به فرد خود دارای ابعاد کوچک ولی به نسب ظرفیت بالایی هستند، که برای استفاده در انواع سیستم‌های تهویه مطبوع و برودتی در دماهای پایین و متوسط مناسب می‌باشند. وزن کم، بازدهی بالا و سازگاری با انواع مبردهای رایج از دیگر ویژگی‌های این کمپرسورهاست.

خرید کمپرسور اسکرو بیتزر

مجموعه نیکان برودت ارائه دهنده انواع کمپرسور های برودتی و خدمات تعمیرات آن ها از جمله کمپرسور های اسکرو بیتزر می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره و خرید کمپرسور های بیتزر با ما تماس بگیرید .

تماس با ما

 • فروش :  5856275-0919
 • مدیریت :  2823514-0912
 •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.