کمپرسور روتاری

محصولات

سیستم‌های سرمایشی از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که در کنار هم کار کنند. از پر کاربرد تربن سیستم‌های سرمایشیمی توان به کولر گازی اشاره کرد . از مهم ترین بخش‌های کولر گازی نیز می‌توان به کمپرسور اشاره کرد. در کولر گازی‌ها از سه نوع کمپرسور استفاده می‌شود که هرکدام ویژگی‌ها و شرایط کاربرد خاصی دارند : کمپرسور پیستونی ، کمپرسور اسکرول و کمپرسور روتاری.

کمپرسورهای روتاری

سیستم‌های سرمایشی از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که در کنار هم کار کنند. از پر کاربرد تربن سیستم‌های سرمایشیمی توان به کولر گازی اشاره کرد . از مهم ترین بخش‌های کولر گازی نیز می‌توان به کمپرسور اشاره کرد. در کولر گازی‌ها از سه نوع کمپرسور استفاده می‌شود که هرکدام ویژگی‌ها و شرایط کاربرد خاصی دارند : کمپرسور پیستونی ، کمپرسور اسکرول و کمپرسور روتاری.

این کمپرسور ها آرام و کوچک هستند ، بنابراین در مکان پر سر و صدا استفاده می شوند. قسمت داخلی این نوع کمپرسور AC شامل شافت است که چندین تیغه به آن وصل شده است. شافت تیغه داخل سیلندر می چرخد، در نتیجه مبرد را از طریق سیلندر فشار داده و آن را به طور همزمان فشرده سازی می کند. کمپرسور روتاری بیشتر برای مناطق سردسیر و مرطوب مناسب است.

این کمپرسورها دارای صدای کمتری نسبت به کمپرسور پیستونی دارد. مصرف انرژی ان نیز نسبت به پیستونی بهینه تر است. همچنین راندمان بالاتری نیز نسبت به کمپرسور پیستونی دارند. تنها عیب آن این است که هزینه تعمیرات آن بیشتر است.

طرز کار این کمپرسور

این دستگاه ها دارای مکانیزم جا به‌ جایی مثبت و چرخشی هستند. این نوع کمپرسورها با گردش ۳۶۰ درجه ای تیغه ها عمل مکش و کمپرس ماده مبرد انجام می گیرد. این گاز بعد از عمل چرخش، فشار به مراتب بالاتری نسبت لحظه ورود پیدا خواهد کرد. این فشار بالا موجب خروج سریع و پرتابی گاز از قسمت خروجی می شود. کمپرسورهای روتاری برای مناطقی که فشار هوا بالاست مناسب هستند. ظرفیت این کمپرسورها معمولا بین ۷۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ BTU است. درباره اندازه گیری BTU مناسب برای هر مکانی در مطبی جداگانه کامل توضیح داده شده است.

مزایای کمپرسور روتاری

 • بازدهی بالاتر به علت کمتر بودن اتلاف شیر تخلیه و اتلاف ناشی از فضای کلیرانس پیستون
 • ابعاد کوچکتر و نسبت وزن به ظرفیت پایین‌تر (حدود 40% سبک‌تر و کم حجم‌تر هستند)
 • لرزش کمتر، قطعات کمتر، قابلیت اطمینان بالاتر به علت نداشتن قطعاتی برای تبدیل حرکت دورانی به خطی

نقاط ضعف کمپرسور روتاری

 • به دلیل نوع ساختار این مدل از کمپرسور حداکثر ظرفیت توان برودتی آن 18 کیلووات می باشد.
 • به دلیل تنوع در قطعات موجود، از قابلیت اطمینان پایینتری برخوردار می باشد.
 • به دلیل وجود کلیرانس و مقاومت شیر تخلیه از بازدهی انرژی پایین تری برخوردار می باشد.

کاربردهای کمپرسور روتاری

کاربرد در یخچال و فریزر خانگی

تهویه خانگی و پمپ گرما تا 5 تن تبرید.

اجزای تشکیل دهنده

 • آکومولاتور
 • استاتور
 • سیلندر
 • رولر
 • بیرینگ انتهایی
 • روتور
 • کپ انتهایی (کارتر)

آیا عملکرد کمپرسور روتاری بهینه است ؟

مهمترین ویژگی این کمپرسور ها اما پایین بودن تعداد قطعات متحرکآن است. این تعداد قطعات متحرک باعث می شود کمپرسو در زمان فعالیت سروصدای بسیار کمی تولید کند؛ مسئله ای که در مصارف خانگی از مهمترین نکات است. این قابلیت به مصرف کننده کمپرسور این اجازه امکان را می دهد که با هزینه به مراتب کمتر نسبت به انواع دیگر کمپرسور، وسیله برقی خود را تعمیر و نگه داری کند.

چه کمپرسوری برای کولر گازی مناسب است؟

همانطور که بیان شد برای تهیه یک کمپرسور مهمترین چیزی که باید مدنظر داشته، شرایط اقلیمی شماست. اگر در مناطق معتد، شمالی و غربی کشور زندگی می کنید و با گرد و خاک زیادی سر و کار ندارید، حتما کولری انتخاب کنید که در آن از کمپرسور روتاری استفاده شده است. این کمپرسوها با صدای کم، راندمان نسبتا خوب و هزینه نگه داری معقول برای شما ساخته شده اند. اگر در مناطق جنوبی و گرم کشور زندگی می کنید ، توصیه می کنم از کولرهای با کمپرسور روتاری دور شوید. این کمپرسورها نه تنها منزل شما را خنک نمی کنند، بلکه هزینه نگه داری آنها هم برای شما بالا خواهد بود. اگر ساکن این مناطق هستید سراغ کولرهایی بروید که کمپرسورهای اسکرول در آنها کار می کنند. این کمپرسورها ممکن است کمی گران تر باشند اما در محل زندگی شما راندمان به مراتب بالاتری خواهند داشت و با هزینه نگه داری کمتر، در میان مدت هزینه های شما را تعدیل خواهند کرد.

انواع برند های معتبر تولید کننده

از معتبر ترین برند های موجود در بازار ایران که عمدتا در سیستم های تهویه مطبوع، سرمایشی و گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به برندهایی همچون پاناسونیک، GMCC، سامسونگ، ال جی، میتسوبیشی، هایلی اشاره کرد که در ظرفیت های مختلف بین 7000 تا 30000 بی تیو بر ساعت موجود می باشد.

خرید کمپرسور روتاری

مجموعه نیکان برودت ارائه دهنه انواع محصولات برودتی از جمله کمپرسور های روتاری کولر گازی و خدمات تعمرات آن ها می باشد . در صورت تمیل به کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره و خرید کمپرسور های روتاری با ما تماس بگیرید .

تماس با ما

 • فروش :  5856275-0919
 • مدیریت :  2823514-0912
 •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.