کمپرسور سیلندر پیستونی بیتزر

کمپرسور فریونی پیستونی

کمپرسور سیلندر پیستونی بیتزر سهم بسیار بزرگی از بازار فروش در ایران به خود اختصاص داده به طوری که می‌توان نام بیتزر را در ایران به عنوان یکه تاز فروش کمپرسور ها سردخانه ای به زبان آورد. این کمپرسور ها ساخت کشور آلمان بوده و عمدتا در سردخانه بزرگ و صنعتی اسفاده می‌شوند.

کمپرسور سیلندر پیستونی بیتزر

کمپرسور سیلندر پیستونی بیتزر سهم بسیار بزرگی از بازار فروش در ایران به خود اختصاص داده به طوری که می‌توان نام بیتزر را در ایران به عنوان یکه تاز فروش کمپرسور ها سردخانه ای به زبان آورد. این کمپرسور ها ساخت کشور آلمان بوده و عمدتا در سردخانه بزرگ و صنعتی اسفاده می‌شوند.

کمپرسورهای سیلندر پیستونی (Semi Hermetic) بیتزر با انواع مختلفی از گازها کار می‌کند . این کمپرسورها شامل شیرهای روکش دار رفت و برگشت با کیفیت مناسب می باشند که دارای ظرفیت های متفاوتی با توجه به نوع و کاربردشان هستند.

آشنایی با کمپرسورهای پیستونی یا رفت و برگشتی

هر سیکل تبرید تراکمی نیازمند یک کمپرسور است تا بتواند مبرد را متراکم کرده و فشار آن را افزایش دهد. هدف از افزایش فشار مبرد دو چیز است:

 • تامین انرژی لازم برای حرکت مبرد در سیکل
 • افزایش دمای تقطیر مبرد

از اسم کمپرسورهای پیستونی می‌توان فهمید، این کمپرسورها برای متراکم کردن مبرد از سیلندر و پیستون استفاده می‌کنند. یک الکتروموتور، جریان برق را به حرکت مکانیکی تبدیل کرده که این حرکت به شکل رفت و برگشت یک پیستون داخل یک سیلندر است. ابتدا با باز شدن منفذ ورودی مبرد، پیستون به پایین و مقداری مبرد را به داخل سیلندر می‌کشد. سپس منفذ بسته شده و پیستون به بالا بر می گردد که در نتیجه آن مبرد متراکم شده و افزایش فشار پیدا می‌کند. در مرحله آخر نیز منفذ خروجی باز شده و مبرد با فشار بالا، تخلیه می‌شود. به این ترتیب مبرد در حالت گاز داغ از اواپراتور وارد کمپرسور شده، و افزایش فشار پیدا کرده و به سمت کندانسور ادامه مسیر می‌دهد.

کمپرسور های پیستونی بیتزر می‌توانند در ظرفیت‌های مختلف از کسری از یک تا چند ده اسب بخار وجود داشته باشند، و موارد کاربرد آن‌ها می‌تواند از یخچال‌های خانگی و آب سردکن‌ها تا سردخانه‌های صنعتی بزرگ مشاهده شود.

کمپرسورهای پیستونی هزینه کمتر و تعمیرات آسان‌تری دارند. اما در مقابل ارتعاشات و آلودگی صوتی بیشتر تولید می‌کنند.

کمپرسورهای پیستونی خود دارای مدل‌های مختلفی از جمله کمپرسور پیستونی هرمتیک یا بسته، سمی هرمتیک یا نیمه بسته و نوع باز است. البته در مواردی که نیاز به افزایش فشار زیادی باشد، از کمپرسورهای پیستونی دو مرحله‌ای نیز استفاده می‌شود.

ویژگی های کمپرسورهای پیستونی Bitzer

 • سازگاری با اغلب گازهای مبرد متعارف مانند R22، R134a، R407C، R404A و…
 • بهینه سازی ویژه برای گاز R134a در کاربری بالای صفر و پمپ گرما
 • افزایش 12 درصدی COP(ضریب عملکرد) نسبت به مدل های قبلی
 • دارای شیرآلات و سطوح بهینه سازی شده و کاهش اتلاف انرژی
 • پاسخگویی به دمای بالای کندانسور(85 درجه سانتیگراد در کاربرد با گاز R134a و 62 درجه سانتیگراد برای گاز R404A یا R507A)
 • لرزش بسیار کم و صدای پایین

مزایای کمپرسور پیستونی بیتزر

 • کاربرد گسترده از لحاظ نوع گاز و کاربرد در صنایع مختلف
 • تنوع ظرفیت: این نوع از کمپرسورها از یخچال‌های خانگی گرفته تا سیستم‌های تهویه مطبوع و سردخانه‌های بزرگ کاربرد دارند.

محدودیت‌های کمپرسور پیستونی بیتزر

 • بازدهی انرژی پایین: کمپرسور پیستونی به علت مقاومت شیرها در تخلیه و مکش، نشت بین سیلندر و پیستون‌ها، دارای بازدهی انرژی پایینی هستند.
 • حساس به ورود مبرد به صورت مایع: در صورت ورود مایع به محفظه تراکم، سر و صدا تولید شده و در ادامه کمپرسور آسیب می‌بیند.
 • ابعاد بزرگ و نسبت “ظرفیت به وزن” پایین در مقایسه با سایر کمپرسورها.
 • نگهداری نسبتا دشوار با توجه به ساختار پیچیده‌ای که کمپرسور پیستونی دارد.
 • لرزش به علت یکنواخت نبودن حرکت مبرد.

انواع کمپرسور پیستونی بیتزر

کمپرسورهای پیستونی یا رفت و برگشتی بیتز دارای مدل‌های مختلف برای انواع کاربردهاست :

 • سمی هرمتیک
 • سمی هرمتیک برای مبرد CO2
 • سمی هرمتیک دو مرحله‌ای
 • سمی هرمتیک اینورتردا
 • سمی هرمتیک با ریسیور
 • سمی هرمتیک دو مرحله‌ای با ریسیور
 • نوع باز
 • نوع باز دو مرحله‌ای

کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر

کمپرسور نیمه‌بسته بیتزر مدا های مختلفی دارد این سری که با نام ECOLINE شناخته می‌شود. مصرف انرژی کم در توان برودتی بالا و سازگاری با مبردهای دوست دار محیط زیست از ویژگی‌های این سری از کمپرسورهای پیستونی بیتزر است. کمپرسور سمی هرمتیک بیتزر دارای مدل‌های مختلفی از جمله، ECOLINE، ECOLINE Tandem که به صورت دو کمپرسور سری است، ECOLINE تک فاز و ECOLINE سری H می‌باشد.

کمپرسور سمی هرمتیک برای مبرد CO2 بیتزر

نسل جدید مبردها، گاز کربن دی‌اکسید یا CO2 می‌باشد، که هیچ تاثیری بر روی لایه اوزون نداشته و اثر گلخانه‌ای کمی نسبت به دیگر مبرد های فریونی دارد. پس شرکت بیتزر به عنوان پیشرو در صنایع برودتی کمپرسورهای پیستونی متناسب با مبرد CO2 را طراحی و عرضه کرده است. کمپرسورهای +ECOLINE با استفاده از فناوری LSPM در موتور خود می‌توانند بازدهای را تا 14% افزایش دهند و با گاز CO2 سازگاری دارند.

کمپرسور سمی هرمتیک دو مرحله‌ای بیتزر

این کمپرسورها برای سیستم‌های با ظرفیت بالا که افزایش فشار زیادی نیاز دارد مناسب است. یا استفاده از سیستم دو مرحله‌ای می‌توان فشار مبرد را به حد نیاز افزایش داد در حالی که دمای آن از حد مجاز افزایش نخواهد یافت. این کار تاثیر مستقیمی بر عملکرد سیستم خواهد داشت.

کمپرسور سمی هرمتیک اینورتردار بیتزر

استفاده از اینورتر باعث می‌شود که کمپرسور در حالتی که دمای سردخانه به نقطه مطلوب رسیده خاموش نشود و در عوض با سرعت یا ظرفیت کمتری به کار خود ادامه دهد، به این ترتیب از استارت‌های مکرر پیشگیری شده و علاوه بر آن‌که عمر کمپرسور افزایش می‌یابد، مصرف برق نیز کاهش خواهد یافت.

مدل های کمپرسور پیستونی

شرکت بیتزر

شرکت بیتزر BITZER از معتبرترین برندهای آلمانی کمپرسور در ایران است. این شرکت آلمانی که یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه فن‌آوری تبرید و تهویه مطبوع است و دارای بیش از ۴۰ شرکت تابعه در پنج قاره می‌باشد. تا سال ۲۰۱۴ حدود ۳۴۰۰ کارمند در سراسر جهان برای این مجموعه کار می‌کردند. مارتین بیتزر موسس این شرکت در سال ۱۹۳۴ فعالیت خود را با تولید شیر انبساط و کمپرسورهای پیستونی DC آغاز کرد. این شرکت در سال ۱۹۵۹ دارای ۲۰۶ کارمند بود و به بیش از ۵۶ کشور جهان محصول صادر می‌کرد. بیتزر به‌ مدت ۸۰ سال در حال ارائه محصولات و خدمات نوآورنه جهت ارائه به بازارهای مختلف حوزه صنایع برودتی است. یکی از مهم‌ترین محصولات شرکت بیتزر کمپرسورهای سیستم‌های برودتی است که در انواع کمپرسورهای نیمه بسته سیلندر پیستونی ، کامپکت اسکرو ، سمی هرمتیک اسکرو بیتزر ، دو مرحله‌ای، تسمه‌ای و … موجود است.

خرید کمپرسور دو مرحله ای بیتزر

مجوعه نیکان برودت عرضه کننده ی انواع کمپرسور های برودتی و خدمات تعمیرات کمپرسور های برودتی می باشد . براي کسب اطلاعات فنی، مشاوره ، دریافت لیست قیمت و خريد کمپرسور سیلندر پیستونی بیتزر با ما تماس بگیرید .

تماس با ما

 • فروش :  5856275-0919
 • مدیریت :  2823514-0912
 •  info@nikanbrodat.ir


درباره ما

این مجموعه از سال 87 تو زمینه کمپرسور فریونی و امونیاکی فعالیت میکنه .تمامی اجناس واردانی هستن از کشورهایی مثل دبی سنگاپور و پاکستان وارد کشور میشه کمپرسورهای برودتی این مجموعه کامل با تمامی برندهای معروف و قدرت های مورد نیاز مشتری لازم به ذکر که هر کمپرسوری شما تعداد مورد نیازتون باشه طبق قرارداد و با پرداخت پیش پرداخت طی مدت کوتاه به شما طبق تعهدات تحویل میشه در ضمن تمامی کمپرسورها فابریک به شرط و با ضمانت میباشد .

محصولات این فروشگاه کاملا به روز بوده و با تعهد کامل ارائه میشود.